Nawigacja

 • Ważna informacja!!!

  DRODZY RODZICE !

   Bardzo prosimy, aby przed rozpoczęciem zajęć  złożyć  dokumenty , które są niezbędne do zorganizowania naszej pracy od 1 września 2020r.

  Dokumenty można pobrać ze strony internetowej (zostały umieszczone poniżej ),ewentualnie w związku z brakiem możliwości wydruku dokumentów można je odebrać w przedszkolu od środy 26.08.2020r.

  Informację o dziecku proszę dostarczyć w dwóch egzemplarzach , pozostałe dokumenty po jednym egzemplarzu. Oświadczenie i deklarację dotyczącą COVID należy dostarczyć w dniu, w którym dziecko przyjdzie do przedszkola.

  Dokumenty należy dostarczyć do przedszkola do dnia 28.08.2020r.

  Informacja_o_dziecku.docx

  Informacja_o_dziecku.pdf

  Klauzula_RODO.docx

  Klauzula_RODO.pdf

  Zgoda_na_publikacje_wizerunku_dziecka.doc

  Zgoda_na_publikacje_wizerunku_dziecka.pdf

  Oswiadczenie_o_miejscu_zamieszkania.docx

  Oswiadczenie_o_miejscu_zamieszkania.pdf

  Deklaracja_i_oswiadczenie.docx

  Deklaracja_i_oswiadczenie.pdf

  Upowaznienie_do_odbioru_dziecka_z_przedszkola_2020-2021___klauzula_unformacyjna.docx

  Upowaznienie_do_odbioru_dziecka_z_przedszkola_2020-2021___klauzula_unformacyjna.pdf

   

   

   

 • Dzień otwarty!!!

   Drodzy Rodzice!!!

  Ze  względu na sytuację epidemiczną w tym roku nie będzie

  „Dnia otwartego” w tradycyjnej formie.

   

  Oto kilka wskazówek dla rodziców,  którzy  po raz pierwszy przyprowadzą swoje dzieci  do przedszkola

  PEWNOŚĆ – przedszkole będzie  codziennością  rodziców i  dziecka. Dziecko musi o tym wiedzieć. Dlatego należy dobrze przemyśleć  decyzję o posłaniu dziecka do przedszkola. Rodzice  powinni być pewni swojej decyzji, konsekwentni i stanowczy.

  MOBILZACJA  – uczęszczanie do przedszkola oznacza, że dziecko staje się dojrzalsze. Należy mówić  o przedszkolu i osobach w nim pracujących z sympatią, budować  atmosferę zaufania i przyjaźni. To sprawi, że dziecko będzie czuło się w przedszkolu pewniej i szybciej minie trudny okres adaptacji.

  SAMODZIELNOŚĆ – należy ją wspierać, aby dziecko czuło się pewnie. Rodzice przyjmujcie wskazówki nauczyciela, ponieważ  to sprawi, że dziecko będzie czuło się pewniej.

  POŻEGNANIE – krótkie i serdeczne, może być z rytuałem pożegnalnym. Jeśli dziecku łatwiej rozstać się z tatą lub babcią i jest taka możliwość, warto z niej skorzystać.

  UŚMIECH – sprawi, że dziecko poczuje się raźniej.

  SŁOWNOŚĆ – jeśli coś dziecku obiecujemy, dotrzymujmy słowa, dzięki temu zwiększamy jego poczucie bezpieczeństwa.

  RELAKS – po dniu spędzonym w przedszkolu dziecko potrzebuje spokoju i odpoczynku, bliskości i rozmowy z ukochanym rodzicem.

  KSIĄŻECZKI TEMATYCZNE  – pozwolą dziecku zapoznać się z przedszkolem i panującymi w nim zasadami, a także słownictwem, które będzie słyszało w placówce.

  PIOSENKI I WIERSZYKI – ich znajomość sprawi, że Twój malec nie będzie czuł się obco w nowym miejscu. Ucz się razem ze swoim dzieckiem.

  JASNE I PRZYSTĘPNE ODPOWIEDZI NA PYTANIA – przedszkole jest dla  dziecka nowością, na pewno ma wiele pytań. Należy ich wysłuchać i starać się odpowiedzieć na nie konkretnie i prostymi słowami.

  ROZMOWA – pracownicy przedszkola są dla dzieci, ale też dla Rodziców. Zawsze chętnie z Rodzicami  porozmawiają,  pomogą, doradzą  i wysłuchają.

   

   

   

 • Ważna informacja!

   

  Drodzy Rodzice!!!

   

    Bardzo prosimy o zapoznanie się z podstawowymi informacjami dotyczącymi pobytu waszego dziecka w placówce :

  Informacje dla rodziców:

  Przedszkole jest czynne od 6:00 do 16:30.

  W przedszkolu obowiązuje elektroniczna ewidencja obecności dziecka.

  Elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu obowiązuje wszystkie dzieci korzystające z usług przedszkola.

  1.Zarejestrowane informacje trafiają do oprogramowania, które zlicza faktyczny czas pobytu dziecka w przedszkolu w danym miesiącu, uwzględniając ilość godzin płatnych ponad podstawę programową.

  2.Za czas pobytu dziecka w przedszkolu rozumie się czas pozostawania dziecka pod opieką nauczycieli.

  3.Każdemu dziecku przysługuje jedna indywidualna karta zbliżeniowa z przypisanym numerem, którą Rodzic/Opiekun prawny otrzymuje nieodpłatnie w depozyt i potwierdza jej odbiór pisemnie.

  4.Karta jest własnością Publicznego Przedszkola Nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju.

  5.Rodzice/Opiekunowie prawni oraz osoby przyprowadzające dziecko do przedszkola zobowiązani są do przyłożenia karty zbliżeniowej  do czytnika rejestrującego wejście i wyjście.

  6.Rodzice/Opiekunowie prawni oraz osoby odbierające dziecko z przedszkola zobowiązani są do przyłożenia karty zbliżeniowej dziecka do czytnika.

  7.W przypadku braku przyłożenia karty zbliżeniowej w chwili wprowadzenia lub odbioru dziecka Rodzic/Opiekun prawny oraz osoba przyprowadzająca, bądź odbierająca dziecko zobowiązana jest niezwłocznie powiadomić o tym fakcie osobę dyżurującą, która  odnotuje ten fakt wpisem do „Rejestru pobytu dziecka w przedszkolu bez użycia karty”. Informacja ta musi być potwierdzona własnoręcznym podpisem.

  8.Brak elektronicznego zarejestrowania wejścia/wyjścia skutkuje naliczeniem odpłatności za dany dzień wg maksymalnej liczby godzin płatnych za pobyt w przedszkolu, tj. od godz. 6:00 do 16:30 z odliczeniem 5 godzin na bezpłatną realizację podstawy programowej .

  Rodzic/Opiekun prawny oraz osoby upoważnione do przyprowadzania bądź odbioru dziecka są zobowiązani do przestrzegania deklarowanych godzin pobytu dziecka w przedszkolu.

   

  ZASADY UBEZPIECZENIA DZIECI OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW

  Ubezpieczenie dzieci jest dobrowolne, rodzice mogą skorzystać z dostępnych ofert firm ubezpieczających. Przedszkole nie jest stroną w ubezpieczeniu, a zainteresowani rodzice robią to we własnym zakresie.

   

   

   

  UBIÓR DZIECKA DO PRZEDSZKOLA

  Ubranie powinno być wygodne (getry, spodnie dresowe, koszulka na krótki rękaw,  obuwie o twardej gumowej podeszwie (nie klapki, balerinki, itp.).

  W szatni należy zostawić komplet ubrań na przebranie w razie potrzeby :) (w materiałowym, podpisanym woreczku: majteczki, spodenki, koszulkę).

   

  Do przedszkola nie przynosimy żadnych zabawek, lalek, pluszaków i innych przedmiotów.

   

  Do przedszkola należy przyprowadzać wyłącznie zdrowe dzieci bez jakichkolwiek objawów chorobowych

   

   Ze względu  na panującą pandemię nie będą organizowane wycieczki, spotkania z rodzicami oraz imprezy i uroczystości z udziałem rodziców i zaproszonych gości. 

   

  Na stronie internetowej na bieżąco będą zamieszczane wszystkie informacje dotyczące pracy placówki.

   

  Bardzo prosimy rodziców o zapoznanie się z   Procedurą bezpieczeństwa dotyczącą „PRACY PRZEDSZKOLA W PODWYŻSZONYM REŻIMIE SANITARNYM”, która jest dostępna na stronie internetowej przedszkola.

   

   

 • PODZIĘKOWANIA

   

   

   

  Te słowa pełne wdzięczności  kieruję  do  rodziców dziękując za trud i

  zaangażowanie jakie wkładaliście w zdalną edukację Waszych dzieci.

  Doceniam Wasze wsparcie i poświęcony czas .

  Dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość.

   Bez Was nie osiągnęlibyśmy tak wiele!

   

  DZIĘKUJĘ !!!

   

  Wszystkim dzieciom i rodzicom życzę wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

  Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil!

   

   

  Dyrektor Przedszkola

  mgr Halina Zawadzka

   

   

 • Bezpieczne wakacje

  Wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom,

  życzymy wspaniałych, wesołych i bezpiecznych wakacji.

  Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i słonecznych dni !!!

 • Dzisiaj Dzień Taty

  Wszystkim Tatusiom życzymy pasji bycia Tatą i mądrego towarzyszenia przez życie swoim pociechom. Zdrowia, uśmiechu, siły do podrzucania, zmieniania pampersów, noszenia na barana, karmienia, robienia ? hopa, hopa?, śpiewania. Umiejętności pokazywania dziecku życia, wpajania mu odpowiednich wartości, właściwego przewodnictwa i jakże potrzebnej niejednokrotnie cierpliwości. Odwagi i radości z bycia Tatą po prostu. To duży przywilej, ale i spore wyzwanie. Tatusiowie - wszystkiego najlepszego!!!

   

  Złożenie życzeń to najprostszy sposób wyrażenia wdzięczności, który z pewnością wywoła uśmiech i wzruszenie na twarzy taty. A zwłaszcza wtedy, kiedy życzenia składa mu maluszek, który nieporadnie wypowiada słowa, a jest już na tyle duży, że potrafi nauczyć się krótkiego wierszyka na pamięć. To napawa dumą i dziecko, i tatę

   

  Kochany Tato - zacznę zwyczajnie,że z Tobą w domu zawsze jest fajnie
  i w deszcz i w słotę, w smutku, w radości, wspierasz i uczysz życia w miłości. 
  Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować, skromny bukiecik kwiatów darować.

  Życzą kochające dzieci

   

   

  Proszę o wysłuchanie piosenki

  Dla wszystkich Ojców

  https://www.youtube.com/watch?v=eFssBWVfEPI

   

 • Jak spędzić bezpiecznie wakacje - porady w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

  Na prośbę Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno- edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób przebywających na wakacjach, przekazujemy informacje o opublikowanym na stronie internetowej KMP w Jastrzębiu-Zdroju artykule: Jak spędzić bezpieczne wakacje – porady w ramach akcji „ Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Z uwagi na naukę w charakterze pracy zdalnej, prosimy rodziców o zapoznanie dzieci   z poradami zawartymi w powyższym artykule.

  Link do strony:

  http://jastrzebie.slaska.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/289318,Jak-spedzic-bezpiecznie-wakacje-porady-w-ramach-akcji-quotKreci-mnie-bezpieczens.html

 • INFORMACJA !

  SZANOWNI RODZICE !!!

   

   

                          Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 5 w Jastrzębiu - Zdroju uprzejmie informuje, iż od 15 czerwca 2020 roku placówka wznawia działalność jednego oddziału w zakresie zadań opiekuńczo-wychowawczych, w ścisłym reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS.

  Podstawa programowa będzie nadal realizowana w systemie zdalnym.

   

  W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny nr 32 47 13 481 ;

  od poniedziałku do piątku w godzinach od 7: 00 do 16:00

   

   

   

                                                                             Z uszanowaniem: Halina Zawadzka

 • WAŻNA INFORMACJA !!!

  SZANOWNI  RODZICE !

   

  Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5  w Jastrzębiu-Zdroju

  informuje o zapisach dzieci na dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu do Publicznego

  Przedszkola nr 4 ulica Kurpiowska 15 „A”

  oraz  w miesiącu sierpniu do Publicznego Przedszkola nr 5 ulica Kaszubska 4.

   

   Sprawowanie opieki nad dziećmi w okresie dyżuru wakacyjnego   odbywać się będzie w warunkach ścisłego reżimu sanitarnego zgodnie z wytycznymi GIS

  i tym samym ilość dzieci w grupach będzie znacznie ograniczona.

   

  Rodzice, którzy nie mogą pogodzić pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem   w okresie wakacji proszeni są o  potwierdzenie tej informacji do 15 czerwca 2020 r.

   na adres mailowy przedszkola

   poczta@pp5.jastrzebie.pl

   

  W treści e-maila  proszę wpisać :

  Zgłoszenie na dyżur wakacyjny:……………( podać nazwisko i imię dziecka)

  Zgłoszenie na dyżur wakacyjny w miesiącu: ……………( podać miesiąc)

   

   

   

  podpis rodzica

                                                       

   

   

 • INFORMACJA !!!

   

  Tytuł   : WebQuest – projekt on-line

  Forma

  warsztat on - line

   

  Adresaci

  nauczyciele wszystkich poziomów edukacyjnych i szkół wszystkich typów

  .

  Opis

   

  Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
  i  Informacji  Pedagogicznej

  „WOM” w Rybniku

  44-200 Rybnik, ul. Parkowa 4a

   

  NIP: 642 295 65 05

  REGON: 240443332

   

  tel. (32) 424 73 84

  fax. (32) 424 74 72

   

  e-mail: edu@wom.edu.pl

  info@wom.edu.pl

   

  Konto: Santander Bank Polski S.A.

  52 1090 2590 0000 0001414 44946

   

   

   

  Program warsztatu:

   

  • Co to jest WebQeust?
  • Zastosowanie metody projektu w pracy zdalnej   z uczniami.
  • Przykłady WebQuestów, gdzie szukać inspiracji?
  • Udostępnienie szablonów do WebQuesta uczestnikom warsztatów.

   

  Prowadzący: Ewa Majchrzak

  konsultant RODNiIP „WOM” w Rybniku

   

   

  Termin szkolenia – 12.06.2020 r. piątek

  godz. 15:00 – 16:30

   

   

  Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne
   

   

  Miejsce szkolenia: on - line
   

   

  Nr obszaru tematycznego – 14  Priorytet MEN – 3

   

   

 • INFORMACJA !!!

  Szanowni Państwo.

                           Informujemy, że do 12.06.2020r.

  za zgodą Organu Prowadzącego zajęcia w przedszkolu nadal zostają zawieszone.

       W  tym czasie nauczyciele, tak jak do tej pory będą prowadzić zajęcia przy wykorzystaniu metod i technik kształcenia na odległość .

        O funkcjonowaniu placówki w kolejnych dniach będziemy informować Państwa na bieżąco. Rodzice mogą dalej korzystać z zasiłku opiekuńczego.

 • „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - Janusz Korczak

   

  Kolorowych snów...
  Uśmiechu od ucha do ucha...
  Pięknych bajek na dobranoc...
  Własnego pieska i kotka...
  Co dzień nowych przygód...
  Butów siedmiomilowych...
  Gwiazdki z nieba...
  Wspaniałych przyjaciół...
  I wesołej rodzinki...
  Życzymy wszystkim dzieciom,

  aby ich dzieciństwo
  było jak najlepsze
  i aby trwało jak najdłużej!

   Dziecko - zdaniem wielu - największy cud na świecie. Każdy z nas kiedyś nim był, grunt to nie zgubić go w sobie. Kto nie tęskni za czasem dziecięcej beztroski? Wszystkim dużym i małym dzieciom życzymy jak najwięcej powodów do szczerego uśmiechu.

   

 • INFORMACJA !

  Szanowni Państwo.

                           Informujemy, że do 05.06.2020r.

  za zgodą Organu Prowadzącego zajęcia w przedszkolu nadal zostają zawieszone.

       W  tym czasie nauczyciele, tak jak do tej pory będą prowadzić zajęcia przy wykorzystaniu metod i technik kształcenia na odległość .

        O funkcjonowaniu placówki w kolejnych dniach będziemy informować Państwa na bieżąco. Rodzice mogą dalej korzystać z zasiłku opiekuńczego.

 • Wszystkim Mamom życzymy wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń, tego aby Wasze życie było zawsze radosne, zawsze pogodne, abyście były dumne ze swoich dzieci i nie zapominały również o sobie. Wszystkim Mamom najlepsze życzenia.

  Dzień Matki to wyjątkowe święto, podczas którego dzieci dziękują swoim Mamom za wszystko, co dla nich robią. 

   

  Mamusiu nasza kochana.Ty jesteś księżycem na niebie, świecącym od zmierzchu do rana. Mamo damy Ci coś pięknego, życzenia płynące z serca naszego, życzymy Ci bogactwa i słodyczy, których nigdy nikt nie zliczy... Zdrowia, szczęścia pomyślności, byś żyła przynajmniej sto lat, bo kiedy jesteś, piękniejszy jest świat. Co jeszcze możemy powiedzieć więcej? Tylko że kochamy Cię najgoręcej... Najpiękniejsze składamy Ci życzenia. Z głębi serca płynące, czekając ich spełnienia. Niechaj kłopoty znikną, sukcesów przybędzie. Niechaj zdrowie dopisze, a szczęście się przędzie. Wszystko co piękne
  i wymarzone,
  niech w Twoim życiu będzie spełnione. 

  Życzą kochające dzieci

   

  Proszę o wysłuchanie piosenki o cudownej osobie jaką jest Matka

  Dla wszystkich Mam.

  https://www.youtube.com/watch?v=bKP4q9tyPlg

   

 • INFORMACJA !

  Szanowni Państwo.

                           Informujemy, że do 29 maja 2020r. za zgodą Organu Prowadzącego zajęcia w przedszkolu nadal zostają zawieszone. W  tym czasie nauczyciele, tak jak do tej pory będą prowadzić zajęcia przy wykorzystaniu metod i technik kształcenia na odległość .O funkcjonowaniu placówki w kolejnych dniach będziemy informować Państwa na bieżąco. Rodzice mogą dalej korzystać z zasiłku opiekuńczego.

 • INFORMACJA !

  SZANOWNI RODZICE !


  Serdecznie prosimy o zapoznanie się z poniższymi procedurami  epidemii Covid -19 zamieszczonymi w linku poniżej:

                        procedura_epidemii_covid-19_2020(1).doc

 • INFORMACJA .

                               DECYZJĄ PREZYDENT MIASTA ANNY HETMAN

  do 24 maja przedszkola i żłobek w Jastrzębiu-Zdroju pozostaną zamknięte!!!

   

  https://www.facebook.com/prezydentannahetman/

   

 • Życzenia.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
  Czas odradzania się wiary w si
  łę Chrystusa
  i drugiego cz
  łowieka.
  Życzymy, aby Święta Wielkanocne
  przynios
  ły radość oraz wzajemną życzliwość.
  By sta
  ły się źródłem wzmacniania ducha.
  Niech Zmartwychwstanie, kt
  óre niesie odrodzenie,
  nape
  łni Was pokojem i wiarą,
  niech da siłę w pokonywaniu trudności
  i pozwoli z ufnością patrzeć w przysz
  łość...

  Życzą  Dyrekcja

  i personel przedszkola.

 • KONTAKT.

   

  Szanowni rodzice!

                                        W razie jakichkolwiek pytań , trudności prosimy o kontakt  z dyrektorem przedszkola od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.  Jednocześnie przypominamy ,iż z nauczycielami poszczególnych grup można się kontaktować poprzez e-mail  podany w zakładce grupy.

   

 • BĘDZIE DOBRZE - zaproszenie do udziału w akcji międzynarodowej.

   

  Szanowni Państwo!


                Zapraszamy do udziału w wydarzeniu na Facebooku  Przedszkola Specjalnego z Jastrzębia - Zdroju pt. "Będzie dobrze". Poniżej link: