Kotki - grupa II

Kotki 2022/2023

WYCIECZKA DO FUNZEUM W GLIWICACH

28.04.2023r. odwiedziliśmy Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach. Funzeum to prawie 4000 metrów kwadratowych rozrywki i edukacji. To tam czekały na nas niezliczone interaktywne i niepowtarzalne eksponaty. Tam mogliśmy uwolnić  swoją wyobraźnię. Przeżyliśmy  niepowtarzalną i ekscytującą przygodę, krok po kroku poznając nasz magiczny świat. Co najważniejsze podczas tej beztroskiej zabawy   sporo  się nauczyliśmy.

DZIEŃ KOTA

17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota, tej okazji, przedszkolaki na zajęciach zamieniły się w kociaki. Wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, śpiewały piosenki o kotkach, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Były też wesołe „kocie zabawy", rozwiązywanie zagadek oraz wykonanie kotka.

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

Wyjście do kina

W ostatni dzień ferii wybraliśmy sie do Kina ''Centrum'' na film przygodowy pt;''Feliks i ukryty skarb''.

Wyjście do Bibllioteki

W ramach projektu czytelniczego odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną.Wpożyczyliśmy książki ,które w wolnej chwili będziemy czytać.

Dzień Bałwana

Bal Karnawałowy

"Elfy na ratunek"- przedstawienie mikołajkowe dla dzieci

Witaj Mikołaju

Zabawy sensoryczne

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA !

Byliśmy z wizytą w Domu Opieki Społecznej i złożyliśmy życzenia Seniorom z okazji ich święta.

ODWIEDZILIŚMY CENTRUM GIMNASTYKI I TAŃCA

„MAESTRIA” MK.

"Jesienne kodowanie"

Spotkanie z autorem książek dla dzieci Panem Markiem Marcinowskim w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

25.10.2022

WYJŚCIE DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W RAMACH REALIZACJI NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

"Złota Rybka"

Spotkanie ze sportowcem

"Na straganie w dzień targowy

takie słyszy się rozmowy..."

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Co słonko widziało - na dziecięce kłopoty...Brzechwa" przedszkolaki wzięły udział w inscenizacji wiersza "Na straganie" J. Brzechwy. Na początku wysłuchały treści utworu, rozpoznawały i nazywały występujące w wierszu warzywa przedstawione na obrazkach. Następnie dzieci wybrały kukiełki warzyw i rozpoczęła się zabawa w teatr. To doświadczenie przyniosło dzieciom wiele radości.

WITAMINOWE PRZYJĘCIE

"Chcesz być zdrowy jedz owoce

bo owoce dobra rzecz

jeśli będziesz jadł codziennie

dobre zdrowie będziesz mieć!"

Nasze przedszkolaki przekonały się o tym, jak ważne dla  zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw, które są źródłem różnorodnych witamin. Wstępem do zajęć było zapoznanie się z treścią książeczki "Witaminowe przyjęcie" z serii Kicia Kocia. Dzieci dowiedziały się, jak szkodliwe dla zdrowia może być nadmierne spożywanie słodyczy i warto zastąpić je czymś zdrowym, np. owocami. Następnie, przy pomocy tylko zmysłu węchu i smaku, dzieci rozpoznawały owoce znajdujące się na talerzu - poradziły sobie doskonale!

Końcowym punktem zajęć było witaminowe przyjęcie - tak jak i bohaterzy książki, nasze przedszkolaki zasiadły wspólnie do stołu aby przygotować smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe.

11 października święto obchodziły nasze małe damy, które obdarowane zostały życzeniami i prezentami z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie upominków

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę ,,Przedszkolaki  zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!

Dziś dzień chłopaka! Z okazji Dnia niezwykłego,życzymy Wam wszystkiego najlepszego! Śmiejcie się dużo, marudźcie mało. A na zajęciach wkuwajcie śmiało.  Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie upominków.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września – w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy.
Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
W ramach tej akcji wybraliśmy się do pobliskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej.Pani bibliotekarka oprowadziła dzieci po wszystkich działach ale najwiecej czasu spędziliśmy w dziale literatury dziecięcej.
Okazji do czytania  jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu.Głośne czytanie stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.
Warto czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

Witamy Jesień smiley

"ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA".

Jabłka to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie. 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Przy tej okazji warto przypomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie. Święto ma na celu promowanie spożycia jabłek w społeczeństwie. Dlatego w tym dniu, w naszym przedszkolu dzieci wzięły udział w zajęciach, na których dowiedziały się jakie są właściwości jabłek, jak się je uprawia, dlaczego powinno się je jeść ze skórką, że zawsze trzeba je umyć. Dzieci ćwiczyły również sprawność manualną wykonując pracę plastyczną.