Grupa III - Żabki

Nasz nowy  przyjaciel - DIEGO

Jestem Diego- ślimak afrykanski- tak mnie nazwali moi nowi koledzy z grupy Żabki. Jeszcze jestem malutki, ale jeżeli dzieci będą się mną dobrze opiekowały to urosnę taki duży jak moja mama. Z trudem zmieszczę się na dłoni.

DZIEŃ CHŁOPAKA- 30 WRZEŚNIA

W tym dniu szczególnym-września trzydziestego,

witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę.

W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie ozdobione krawaty, złożyły życzenia, mocno uściskały.

Nie brakowało także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Wizyta strażakow w przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku.

Największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony woz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść.

Na zakończenie spotkania strażacy zaprezentowali działanie węża strażackiego.

Zabawy matematyczne z kasztanami

Chociaz osobiście nie przepadam za jesienią to równocześnie stwierdzam, iż jest najlepszym okresem w roku, ponieważ obfituje w dużo pięknych i darmowych pomocy dydaktycznych- kasztany, kolorowe liście, jarzębina, żołędzie.  Jak tu z nich nie korzystać?

SPOTKANIE Z ALPAKAMI

ALPAKI są zwierzętami stadnymi, które hodowane są w całej Ameryce Południowej. Zazwyczaj jednak żyją w umiarkowanych warunkach w Andach południowego Peru, zachodniej Boliwi, Ekwadoru i pónocnego Chile.

Wyglądem przypominają nieco wielbłądy i lamy. Przodkiem alpak jest południowoamerykański roslinożerny ssak parzystokopytny najmniejszy przedstawiciel rodziny wielbłądowatych: wikunia.

Te wszystkie ciekawostki dzieci poznały na spotkaniu z Alpakami. Z wielkim zaintreresowaniem słuchały opowieści o alpakach. Mogły samodzielnie nakarmić Alpaki i pogłaskać ich futerka.

PYSZNE WITAMINKI-

ROBIMY SAŁATKĘ OWOCOWĄ

Dzieci z grupy Żabki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałątkę z owocow, które przyniosły z domów.

Były jabłka, gruszki, banany, winogrona, mandarynki, a nawet kiwi.

Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ohoczo zabrał się do pracy.

Dokładnie umnyliśmy rączki i przystąpiliśmy do krojenia przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.

SAŁATKA UDAŁA SIĘ, WYSZŁA WSPANIALE!!!

WIZYTA W BIBLIOTECE

Dzieci z grupy Żabki podczas spotkania z Panią bibliotekarką rozmawiały o tym, co jest ważne w  życiu. Dyskusja o wartościach była wstępem do bajki H.Ch.Andersena pt. Słowik. Dzieci dowiedziały się wiele ciakwostek o słowiku i posłuchały jego śpiewu, żeby następnym razem, gdy będą w parku umiały go rozpoznać. Był też czas na zabawę w dmuchanie piórek oraz oglądanie książek.

ŚWIĘTO DYNI CZYLI

POMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Dzieci wspólnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały  bardzo zdrowe  i urodziwe warzywo, jakim jest dynia. Tego dnia były tańce i zabawa, dyniowe zawody oraz degustacja dyniowego ciasta i dżemu. Wszyscy ubrali się na kolor pomarańczowy.

To był ciekawy dzień!!!

Akrobatyka w Maestrii

GADY W PRZEDSZKOLU!!!

Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały niecodzienne okazy. Nie było mowy o strachu!!!

To była wielka ciekawość!!!

Dzieci z przejęciem słuchały opowiadań o życiu gadów, ich upodobań, zwyczajach oraz przysmakach.

Pod czujnym okiem prowadzącego miały możliwosć trzymania na rękach żółwia.