Grupa I: 3-latki

Bal karnawałowy

23.01.2024 w naszym przedszkolu odbyła się najlepsza impreza w roku, czyli bal karnawałowy! Był to czas tańców, ciekawych konkurencji, pokazu strojów, a przede wszystkim wspaniałej zabawy!

Wyjście do biblioteki

15.12.2023 Krasnoludki powędrowały do Biblioteki  Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie mogły się dowiedzieć jak dbać o książki, jak działa biblioteka, kto w niej pracuje i kto się czym zajmuje. Dzieci mogły posłuchać pięknych bajek, oraz uczestniczyć w ciekawych zabawach z chustą animacyjną.

Pieczenie ciasteczek świątecznych

8.12.2023 dzieci miały okazję zrobić swoje własne, pyszne i piękne pierniczki. Wakowaliśmy ciasto, wykrawaliśmy różne kształty i ozdabialiśmy ciastka polewami, pisakami i posypkami, a co najlepsze… mogliśmy to zjeść :D

Mikołaj

6.12.2023  przyjechał do nas z prezentami Gość, na którego wszyscy czekają, a jest nim Mikołaj! dzieci zaśpiewały dla niego piosenkę "Mikołaj jedzie samochodem", a następnie każdy dostał wspaniałe precenty.

Dzień Piżamy

30.11.2023 w naszym przedszkolu zwróciliśmy uwagę dzieci na zdrowie i empatię. W ramach solidarności z dziećmi ciężko chorymi tego dnia przyszliśmy do przedszkola w piżamach. Mimo trudnej tematyki było radośnie i wyjątkowo. Dzieci tego dnia miały seans bajkowy i oczywiście nie mogło braknąć pysznego popcornu.

Dzień Misia

27.11.2023 w naszym przedszkolu odbywał się Dzień Misia. Dzieci poznały misie z różnych bajek, brały udział w licznych zabawach takich jakie lubią Misie. smiley

W przedszkolu też pojawił się bardzo ważny gość, a był nim Miś, który zabawiał dzieci tańcem, przytulał je, przybijał piąteczki i bawił się z całym przedszkolem.

Nasz wyjątkowy gość rozstrzygnął konkurs na misia, który był zorganizowany w naszym przedszkolu. Wszystkim, którzy stworzyli tak piękne i kreatywne prace serdecznie gratulujemy!

To był naprawdę wspaniały dzień! smiley

Jesienne spacery

7.11.2023 w trakcie jednego z naszych specerów, podczas których podziwialiśmy zmiany w przyrodzie, dzieci znalazły trampoliny! Zabawa była wyśmienita! laugh

Dzień Dyni

3.11.2023 w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto pysznej i zdrowej dyni. Dzieci uczestniczyły w wielu konkurencjach sportowych z wykorzystaniem dyni. Mogli układać dyniowe puzzle, zrobić piękne prace plastyczne przedstawiające dynię. Dowiedziały się skąd wzięła się dynia, co z niej morzemy zrobić, jak ją uprawiać, jak duża była największa dynia na świecie i jak wiele jest jej rodzajów.

A co najważniejsze...

Mogliśmy  też spróbować dyniowych pyszności! wink

Poznaliśmy wyniki konkursu, w którym brały udział dzieci z grupy Kraskoludki, które dostały wyróżnienia. Wszystkim, którzy przygotowali piękne Dynie gratulujemy!

Wyjście z dziećmi na Cmentarz Komunalny

31.10.2023 dzieci z ciekawością przemierzały alejki na pobliskim Cmentarzu Komunalnym w Jastrzębiu-Zdroju. W czasie wycieczki poznawały one tradycje i zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachować się na cmentarzu, by nie zakłócać innym chwili zadumy. Spacer był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione.

Dzień Listonosza

18.10.2023 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Listonosza.

Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą listonosza, poznały jak wygląda droga listu od Nadawcy do Adresata.

Zobaczyły jak wygląda torba Listonosza i zrobiły piękne znaczki pocztowe.

Wszystkim Listonoszom oraz pracownikom Poczty Polskiej składamy najserdeczniejsze życzenia!

DZIEŃ DZIEWCZYNKI

11.10.2023 obchodziliśmy Dzień Dziewczynki!

Kochane Dziewczynki!

W dniu tak pięknym i wspaniałym

Życzymy Wam serduszkiem całym

Dużo zdrowia, sto lat życia,

Moc atrakcji do przeżycia!

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4.10.2023 w ramach Światowego Dnia Zwierząt odwiedziły nas alpaki. W trakcie spotkania dzieci mogły karmić i głaskać zwierzęta. Była również okazja do spaceru z Lamą po przedszkolnym podwórku, a nasze Krasnoludki stworzyły piękne prace plastyczne z wykorzystaniem sierści alpak.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.

Dzień chłopaka świętowaliśmy na sportowo ;)

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

27.09.2023r. mieliśmy okazję spotkać się ze strażakami z OSP Ruptawa. Mogliśmy poznać na czym polega praca strażaka, zobaczyć wóz strażacki, poznać i skorzystać ze sprzętu wozu strażackiego.

To był fantastyczny dzień!