Koncepcja

Znalezione obrazy dla zapytania przedszkole gif

Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny i radosny rozwój wszystkim wychowankom oraz poczucie akceptacji i bezpieczeństwa. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, ze dziecko czuje się kochane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu i radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. Dbamy o właściwe przygotowanie wychowanków do przyszłej edukacji szkolnej.

1. Dajemy dzieciom możliwość:

• samorealizacji,
  • kreatywnego myślenia,
  • działania,
  • pracy z innymi,
  • uczestniczenia w ciekawych zabawach i zajęciach.

2. Zapewniamy kompetentnych i życzliwych nauczycieli.

3. Przestrzegamy praw dziecka.

4. Dbamy o dobre kontakty interpersonalne oraz dobrą komunikację.

5. Pomagamy sobie i szanujemy się nawzajem.

6. Oferujemy dobrze wyposażone sale dydaktyczne, smaczne i zdrowe posiłki oraz przyjemne otoczenie przyrodnicze.

NASZE przedszkole to nie tylko NASZE miejsce pracy – To nasza PASJA, drugi DOM to nasze DZIECI, które kochamy i o które dbamy!

„Chcemy, aby nasze dzieci były pełne uśmiechu, radości i pomysłów. Chcemy, aby rozumiały  sztukę  oraz  potrafiły  wyrazić  siebie i otaczający świat poprzez zabawę, muzykę, plastykę i ruch.”

ABSOLWENT NASZEGO PRZEDSZKOLA POTRAFI:

• Zdobywać i wykorzystać wiedzę,
  • Współdziałać w zespole,
  • Radzić sobie w różnych sytuacjach,
  • Zaprezentować siebie, swoje umiejętności i zdobytą wiedzę.
  • Zrozumieć swoje emocje
  • Być tolerancyjnym wobec innych.

Metody pracy

Do realizacji obowiązujących treści programowych wychowania przedszkolnego, wykorzystywane są metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne. Wszystkie metody pracy z dzieckiem uwzględniają podstawową formę jego aktywności, tj. zabawę. Organizacja pracy nauczyciela z wykorzystaniem ww. metod uwzględnia wielostronny rozwój dziecka.

Do metod wiodących należą:

• ruch rozwijający Weroniki Sherborne,
  • elementy dramy,
  • metody aktywizujące,
  • pedagogika zabawy wg Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA,
  • aktywne słuchanie różnorodnej muzyki

W przedszkolu stosuje się również:

- opowieści ruchowe, gimnastykę ekspresyjną i rytmiczną, relaksację, zabawy paluszkowe.