Szanowni Państwo!
W poniższych plikach znajduje się informacja - lista dzieci przyjętych do Publicznego Przedszkola nr 5 w Jastrzębiu -Zdroju na rok szkolny 2020/2021. W razie pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego pod numerem - 32 4713481.
Szanowni Państwo!
W poniższych plikach znajduje się informacja - lista dzieci przyjętych do Publicznego Przedszkola nr 5 w Jastrzębiu -Zdroju na rok szkolny 2020/2021. W razie pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego pod numerem - 32 4713481.
Zapraszamy do "Kącika Rodzica" , tam czekają pyszne i słodkie przepisy w zakładce " Kącik Kulinarny", które możecie wykonać razem z dziećmi.
WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE, EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Zawieszenie zajęć wychowawczych i dydaktycznych w przedszkolach i szkołach nie oznacza że dzieci i najmłodsi uczniowie przestają kontynuować proces wychowania i kształcenia. W tym czasie, dla wpierania rozwoju dzieci, trzeba realizować konkretne zadania zapisane w podstawie programowej.
Zadania te zobowiązują nauczyciela-wychowawcę do kontaktu z rodzicami, aby razem z nimi ustalić sposób i zakres realizowania działań edukacyjnych. W tym celu nauczyciele powinni zadbać o kontakt z rodzicami, wykorzystując np.:
a. stronę internetową przedszkola / szkoły,
b. komunikatory, profile przedszkoli, szkół,
c. kontakt telefoniczny.
Nauczyciele wspólnie z rodzicami powinni określić najdogodniejszą formę wzajemnego kontaktu, która pozwoli im na rozważne i odpowiedzialne zorganizowanie w warunkach domowych odpowiednich form wspierania rozwoju dzieci.
Obecna sytuacja sprawia, że podstawa programowa wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej powinna być realizowana – przy współpracy nauczyciela i rodziców – w warunkach edukacji w domu rodzinnym.
PRZEDSZKOLE
Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne. Warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu. W tych ostatnich czynnościach, z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane. Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi. Aby urozmaicić zajęcia, można skorzystać z edukacyjnych programów telewizyjnych. Pobyt w domu może być także okazją do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk.
Inne zajęcia o charakterze edukacyjnym to m.in. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe. Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa.
Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.
Za pośrednictwem strony internetowej przedszkola/szkoły lub innej formy komunikacji nauczyciel może udostępnić rodzicom:
a. propozycje wykonania prac plastycznych, projektów technicznych, zabaw badawczych lub eksperymentów;
b. konkretną propozycję opracowaną na potrzeby grupy jego dziecka, adekwatną do realizowanego programu;
c. opracowane przez siebie propozycje twórczej aktywności dzieci;
d. linki do słuchowisk, audycji radiowych, informacje o programach telewizyjnych (pasma edukacyjne Telewizji Polskiej), a także programów, zabaw on-line.
Materiały powinny być udostępniane w rozsądnej ilości i odpowiednich odstępach czasowych.
Istotną rolę w tworzeniu warunków do edukacji przedszkolnej w domu, odgrywa współdziałanie nauczycieli z rodzicami. Formy kontaktu z rodzicami, które mają być pomocą, wsparciem ich działania, nauczyciel powinien ustalić bezpośrednio z rodzicami. Pamiętajmy, że wspieranie aktywności dzieci nie jest zadawaniem zadań i ćwiczeń do obowiązkowego wykonania. Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno się także umożliwić dziecku zaspokajanie potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.
EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Proces wychowania i kształcenia prowadzony w klasach I–III szkoły podstawowej umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości i sensu działania. Ten sam proces realizowany obecnie w domu ma umożliwić dzieciom poznanie tych aspektów. Na początku rodzice powinni spokojnie przedstawić dzieciom nową sytuację, w której się znalazły. Ważne jest wyjaśnienie przyczyn izolacji rodzin i ludzi. Dzieci w nowej sytuacji są mniej zainteresowanie pisaniem zdań czy wypełnianiem kart pracy, natomiast oczekują odpowiedzi na wiele pytań zaczynających się najczęściej od słowa: „dlaczego?”.
W domu rodzice w sposób naturalny bawią się z dziećmi i każda zabawa, gra, rozmowa, wspólne oglądanie filmu to formy wspierające rozwój dziecka. Czas, w którym dziecko nie chodzi do szkoły, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne, lepiej zorganizowane, odpowiedzialne. Pobyt w domu daje możliwość częstszych rozmów z dziećmi na interesujące je tematy. W ten sposób można wzbogacać ich słownictwo oraz wiedzę o świecie. Ważne jest także wspólne czytanie książek, rozmawianie o nich i objaśnianie. Głośne czytanie oraz słuchanie tekstu czytanego jest najlepszą metodą nauki czytania.
Rodzice powinni włączać dzieci w możliwe do wykonania na ich poziomie wszelkie prace domowe, których przebieg można wzbogacać np. o aspekty matematyczne (np. ważenie, odmierzanie, odliczanie), dotyczące ochrony środowiska (np. segregacja śmieci i rozmowa o tym procesie) czy związane z rozumieniem własnych emocji (np. doświadczanie radości zwycięstwa czy zaakceptowania przegranej podczas gier planszowych).
Dziecko najlepiej rozwija się, kiedy uczestniczy w procesie nadawania znaczeń czynnościom i działaniom, które wykonuje. Wynika to z naturalnej potrzeby działania. W tej sytuacji nauczyciel może przekazać rodzicom za pośrednictwem strony internetowej szkoły lub innej formy komunikacji:
a. propozycje wykonania projektów plastycznych, projektów technicznych, zabaw badawczych lub eksperymentów do wyboru;
b. propozycję opracowaną na potrzeby zabaw i zajęć uczniów swojej klasy, powiązaną z treściami realizowanego programu w tej klasie, opracowane przez siebie lub udostępniane propozycje zadań, ćwiczeń, twórczej aktywności uczniów;
c. linki do słuchowisk, audycji radiowych i programów telewizyjnych (pasma edukacyjne Telewizji Polskiej dla najmłodszych dzieci), a także programów, zabaw on-line;
d. zestaw ćwiczeń i zadań dla uczniów – przemyślanych, zgodnych z założeniami i treściami realizowanego w danej klasie programu nauczania, zgodnych z potrzebami rozwojowymi uczniów;
e. cyfrową wersję podręcznika danej klasy (jeżeli to możliwe).
Nauka dziecka w domu to stwarzanie warunków do jego aktywizacji we wszystkich obszarach rozwoju, a nie powtarzające się wypełnianie schematycznych zadań. Praca dziecka z zeszytem czy wypełnianie tzw. kart pracy nie powinny być podstawową formą aktywności dzieci. Pamiętaj zatem, aby przede wszystkim wspierać aktywności dzieci, a nieco rzadziej zadawać obowiązkowe zadania i ćwiczenia do wykonania.
Istotą procesu uczenia się dziecka w wieku wczesnoszkolnym jest jego udział w eksperymentach i doświadczeniach wielozmysłowych. Eksperyment i doświadczenie wielozmysłowe to konkretne działanie w przestrzeni, mogące przybrać postać np. rodzinnych projektów. Może to być:
a. przygotowanie produktów i pieczenie ciasta z notatką dotyczącą czasu przeprowadzania kolejnych czynności w projekcie;
b. opracowanie rodzinnego księgozbioru z klasyfikacją książek według przyjętej zasady;
c. zorganizowanie rodzinnego turnieju gier planszowych;
d. rodzinna wycieczka po wirtualnym muzeum z wykonaniem notatki w postaci wydruku trzech ciekawych eksponatów i zapisu informacji o nich;
e. budowanie z klocków konstrukcji na wybrany temat; f. przygotowanie świątecznych kartek dla koleżanek i kolegów z klasy w wersji papierowej i cyfrowej.
DRODZY RODZICE !
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.)
przerwa w funkcjonowaniu naszej placówki trwać będzie do 10 kwietnia 2020r.
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.
w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 o czasowym ograniczeniu jednostek oświatowych (Dz.U.2020, Poz. 493) ,
Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5 przekazuje informacje o sposobie i trybie realizacji zadań naszego przedszkola w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania:
Nauczyciele będą wspierać edukacyjnie i wychowawczo swoich przedszkolaków w tym trudnym dla wszystkich czasie.
Zadania przedszkola będzie realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość :
Szanowni Rodzice!
W związku z zaistniałą sytuacją epidemii, trudną dla nas wszystkich troszczymy się o Wasze dzieci i jesteśmy z Wami. Zależy nam, aby dzieci w najmniejszym stopniu odczuły tą trudną sytuacją bo
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” .
Dlatego też , nauczyciele na stronie internetowej w poszczególnych grupach zamieszczają dla państwa propozycje materiałów i informacje o możliwych formach ich realizacji. Dodatkowo w „Kąciku dla rodzica” na stronie głównej Pani Sylwia prowadzi zdalnie kółko sensoryczne. Zachęcamy wszystkich rodziców, aby tam spojrzeć.
Szanowni Rodzice!!!
W związku z zawieszeniem zajęć w placówkach oświatowych potwierdzanie woli przyjęcia dziecka do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 będzie trwało od 17 marca do 24 marca 2020 roku wyłącznie pod numerem telefonu: 32 47 13 481 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-15:00
Informacje przekazane przez prezydenta miasta Jastrzębia-Zdroju, Anny Hetman.
Załacznik:
Zawieszenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Od 12 do 25 marca 2020 roku funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno- wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Rodzicu,
Pismo przekazane przez prezydenta miasta Jastrzębia-Zdroju, Anny Hetman dotyczące zawieszenia zajęć:
.
Drogi rodzicu
Rekrutacja do publicznych przedszkoli prowadzona jest w systemie informatycznym NABO.
Logowanie do systemu odbywa się przez stronę:
jastrzebie-zdroj.nabory.pl
Na tej stronie znajdują się również oferty placówek, dokładny opis przedszkoli oraz elektroniczny wniosek.
Postępowanie rekrutacyjne w systemie NABO:
W Mieście Jastrzębie-Zdrój istnieje Przedszkole Specjalne, do którego nie przeprowadza się rekrutacji. Podstawą przyjęcia dziecka do przedszkola jest aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Placówka prowadzi oddziały dla dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Zatrudnia pedagogów specjalnych, psychologów, neurologopedów, tyflopedagoga, surdopedagoga. W placówce prowadzone jest również wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.
Szanowni Państwo,
Wg art. 150 Prawa Oświatowego wniosek zawiera "1) imię, nazwisko, datę urodzenia oraz numer PESEL kandydata, a w przypadku braku numeru PESEL - serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość;" wg dalszych zapisów w podanym artykule podaje się adres zamieszkania rodziców kandydata.
Poniżej przekazuje link do uchwały.
https://bip.jastrzebie.pl/uchwala/61187/uchwala-nr-i-13-2020
Pozdrawiam
REGULAMIN REKRUTACJI DZIECI DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI
W JASTRZĘBIU-ZDROJU
Trwa rekrutacja do drugiej edycji BEZPŁATNEGO projektu edukacyjnego
„Młody da Vinci - innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Cieszynie i Jastrzębiu Zdroju".
O projekcie
Celem projektu "Młody da Vinci - innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Cieszynie i Jastrzębiu Zdroju" jest opracowanie programów kształcenia i realizacja działań dydaktycznych przez WSH przy współpracy Urzędów Miasta dla 128 uczniów.
Wsparciem edukacyjnym zostaną objęci uczniowie z klas 1,2,3,4,5,6,7 szkoły podstawowej.
Umożliwi im to rozwijanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych z zakresu: nauk matematyczno-przyrodniczych, metod szybkiego uczenia się, ICT, rozwiązywania problemów, kreatywności oraz umiejętności pracy zespołowej niezbędnych na rynku pracy:
Realizacja celu nastąpi poprzez następujące zadania:
Uczestnicy projektu:
Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać na stronie www projektu pod adresem: kliknij tutaj!
Link do rejestracji dzieci: kliknij tutaj!
Regulamin elektronicznej ewidencji czasu pobytu dziecka w PP5 w Jastrzębiu-Zdroju
Załącznik
do Zarządzenia Dyrektora
Publicznego Przedszkola nr 5
w Jastrzębiu-Zdroju
Regulamin elektronicznej ewidencji czasu pobytu dziecka
w Publicznym Przedszkolu nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju
Podstawa prawna:
Ustawa – Prawo Oświatowe ( Dz.U. z 2019 r. poz. 1148 z póź. zm ),
Uchwała Nr II.4.2018 Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój w sprawie ustalenia opłat za świadczenia w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Miasto Jastrzębie-Zdrój
§ 1
Postanowienia wstępne
W celu ewidencji obecności i rozliczania czasu pobytu dzieci w Publicznym Przedszkolu nr 5 w Jastrzębiu – Zdroju wprowadza się elektroniczny system ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu – oprogramowanie WIZJA–NET – „ Przedszkola”.
Elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w Przedszkolu stanowi zestaw urządzeń z oprogramowaniem, które pozwalają na zapis czasu wejścia i wyjścia osoby wyposażonej w kartę zbliżeniową, który ją identyfikuje w systemie rejestrującym wejścia i wyjścia.
Elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu obowiązuje wszystkie dzieci korzystające z usług przedszkola.
Zarejestrowane informacje trafiają do oprogramowania, które zlicza faktyczny czas pobytu dziecka w przedszkolu w danym miesiącu, uwzględniając ilość godzin płatnych ponad bezpłatny czas określony w statucie przedszkola. Za czas pobytu dziecka w przedszkolu rozumie się czas pozostawania dziecka pod opieką nauczycieli.
Każdemu dziecku przysługuje jedna indywidualna karta zbliżeniowa z przypisanym numerem, którą Rodzic/Opiekun prawny otrzymuje nieodpłatnie w depozyt i potwierdza jej odbiór pisemnie.
Karta jest własnością Publicznego Przedszkola nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju.
Rodzic/Opiekun prawny może zamówić dodatkowe karty elektroniczne do ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu. Zgłoszenie potrzeby dodatkowych kart składa się do Intendentki.
Rodzic/Opiekun prawny uiszcza opłatę za każdą dodatkową kartę (zgodnie z cennikiem w firmie obsługującej system). Karta nie stanowi własności Rodzica/Opiekuna prawnego, tylko jest wypożyczana na czas edukacji dziecka w przedszkolu /opłata pobierana jest za obsługę karty, a nie za zakup/. Po zakończonej edukacji dziecka kartę należy oddać.
Rodzice/Opiekunowie potwierdzają podpisem odbiór kart z kodem przypisanym dziecku, który obowiązuje przez cały czas uczęszczania dziecka do Publicznego Przedszkola nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju.
Elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu zapewnia identyfikację dziecka i automatyczne rejestrowanie jego czasu wejścia i wyjścia z przedszkola przy wykorzystaniu indywidualnych kart zbliżeniowych za pomocą rejestratora – czytnika zamontowanego w placówce.
System nalicza opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój w sprawie ustalenia opłat za świadczenia w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Miasto Jastrzębie-Zdrój oraz Zarządzeniem dyrektora przedszkola dotyczącym kosztów wyżywienia.
Przyprowadzając dziecko Rodzic/Opiekun prawny rejestruje to zdarzenie przykładając kartę zbliżeniową do czytnika umieszczonego w przedszkolu. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko zostało przyprowadzone lub odebrane (urządzenie wykrywa pojawienie się karty w zasięgu czytnika i sygnalizuje zdarzenie wejścia sygnałem dźwiękowym i świetlnym - zapala się dioda). Kolejne zbliżenie karty do czytnika, generuje błędy w systemie (ewidencja wielokrotnego wejścia dziecka do przedszkola).
Odbierając dziecko z przedszkola postępuje się analogicznie jak w pkt 12 – przyłożenie karty rejestruje godzinę odbioru dziecka.
Zarejestrowane informacje trafiają do oprogramowania, które zlicza czas pobytu dziecka w przedszkolu. Pracownicy przedszkola posiadają elektroniczny raport zawierający ilości godzin jakie dziecko spędziło w placówce.
Brak elektronicznego zarejestrowania wejścia/wyjścia dziecka, wiąże się
z naliczeniem odpłatności za dany dzień wg maksymalnej liczby godzin pracy przedszkola od otwarcia do zamknięcia placówki - z odliczeniem 5 godzin bezpłatnego pobytu dziecka w placówce.
Podczas odbierania dziecka z ogrodu przedszkolnego należy zarejestrować odbiór dziecka na czytniku.
W okresie dyżuru wakacyjnego Rodzic/Opiekun dziecka, które zostało na ten dyżur zapisane, rejestruje swoje wejście/wyjście na czytniku dyżurującego przedszkola kartą, którą posiada po wcześniejszym zarejestrowaniu jej w dyżurującej placówce.
Na podstawie zarejestrowanej obecności dziecka, automatycznie naliczana jest również ilość posiłków, zadeklarowana w informacji o świadczenie usług Przedszkola.
Zniszczenie, zgubienie lub uszkodzenie karty zbliżeniowej obciąża użytkownika, który jest zobowiązany do pokrycia kosztów obsługi karty (10 zł).
W przypadku awarii systemu lub okoliczności niezależnych od przedszkola, dopuszcza się możliwość czasowego prowadzenia papierowej ewidencji czasu pobytu dziecka
w przedszkolu – dziennik zajęć lub Karta ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu.
§ 2
Przyprowadzanie i odbieranie dziecka
Rodzice/Prawni opiekunowie lub inne upoważnione osoby przyprowadzające dziecko niezwłocznie po wejściu dziecka do przedszkola zobowiązani są do przyłożenia Karty zbliżeniowej ich dziecka do czytnika rejestrującego WEJŚCIE i WYJŚCIE znajdującego się w pobliżu drzwi wejściowych do przedszkola.
Po zbliżeniu karty do czytnika i zarejestrowaniu obecności swojego dziecka w przedszkolu Rodzice/Prawni opiekunowie kierują się do szatni.
3. Po przebraniu dziecka Rodzice/Prawni opiekunowie lub inne osoby upoważnione oddają dziecko pod opiekę nauczyciela w sali.
W przypadku braku karty w chwili wprowadzenia lub odbioru dziecka Rodzic/Opiekun prawny lub inna osoba upoważniona do odbioru dziecka zobowiązana jest powiadomić nauczyciela i potwierdzić ten fakt własnoręcznym podpisem w „Karcie ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu”.
Brak elektronicznego zarejestrowania wejścia i wyjścia dziecka wiąże się z naliczeniem odpłatności za dany dzień w/g maksymalnej liczby godzin pracy przedszkola.
Zakazuje się udostępniania kart osobom nieupoważnionym. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za ewentualne szkody wynikające z naruszenia tego zakazu.
Zakazuje się korzystania z kart innych użytkowników. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za ewentualne szkody wynikające z naruszenia tego zakazu.
Rejestrowania przyjścia i wyjścia dziecka z przedszkola za pomocą karty magnetycznej może dokonać tylko osoba dorosła. Dzieciom nie wolno używać kart.
Rodzic/Opiekun prawny oraz osoby upoważnione do przyprowadzania bądź odbioru dziecka są zobowiązani do przestrzegania deklarowanych godzin pobytu dziecka w przedszkolu.
§ 3
Sposób naliczania odpłatności za pobyt i wyżywienie dziecka w przedszkolu
1. Rodzice/Opiekunowie prawni dziecka uiszczają odpłatność za pobyt dziecka
w przedszkolu wykraczający poza godziny bezpłatnego czasu określonego w statucie przedszkola oraz za wyżywienie dziecka w przedszkolu.
2. Płatności za faktyczny czas pobytu dziecka w przedszkolu oraz deklarowaną ilość posiłków żywieniowych na dany rok szkolny naliczane są na podstawie odczytu kart zbliżeniowych.
3. Po zakończeniu każdego miesiąca następuje rozliczenie opłaty za godziny pobytu w przedszkolu uwzględniające faktyczny czas pobytu dziecka w placówce wykazany przez elektroniczny system ewidencji.
4. Po zakończeniu każdego miesiąca następuje rozliczenie opłaty za wyżywienie dziecka
w przedszkolu, uwzględniające dni nieobecności w placówce.
5. Fakt późniejszego przyprowadzenia dziecka do przedszkola lub wcześniejszego odbioru
z placówki nie pomniejsza odpłatności za wyżywienie o koszt niezjedzonego posiłku.
6. Wszelkich rozliczeń, o których mowa w ust. 4, 5 i 6 dokonuje wyznaczony pracownik przedszkola.
§ 4
Postanowienia końcowe
1. Koszt karty z przyczyn niezależnych od przedszkola może w przyszłości ulegać zmianie.
2. Zmiana wysokości opłaty za kartę nie wymaga zmiany niniejszego regulaminu.
3. Zmiana opłaty za kartę musi być podana do wiadomości Rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkola w sposób przyjęty w danej placówce (poprzez wywieszenie informacji na tablicy ogłoszeń).
4. Niniejsze zasady są dostępne na tablicy ogłoszeń w przedszkolu oraz na stronie internetowej przedszkola pod adresem : przedszkole5jastrzębie.edupage.org
5. Rodzice/Opiekunowie prawni zobowiązani są do zapoznania się z niniejszymi zasadami i ich stosowania oraz przekazania niezbędnych informacji na ich temat innym osobom upoważnionym do przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola.
6. Informacji związanych z techniczną obsługą programu, naliczaniem opłat za pobyt i żywienie dziecka w przedszkolu udziela Rodzicom/Opiekunom prawnym dziecka intendent przedszkola.
7. Niniejsze zasady obowiązują od 01 grudnia 2019r.
UWAGA!!
UROCZYSTOŚĆ
"PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA"
W GRUPIE "KRASNOLUDKI"
ODBĘDZIE SIĘ 26.11.2019R.
O GODZINIE 10.00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW.
KRASNOLUDKI .
..
...
Dnia 05.09.2019r. tj. czwartek o godzinie 15.30 odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola.
Serdecznie zapraszamy !!!
Zapraszamy wszystkich przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami na
dzień otwarty ,który odbędzie się
30.08.2019r. od godziny 9:00 do 10:00.
Uwaga!!!
Szanowni Rodzice z przykrością informujemy, iż zaplanowany na 18 czerwca 2019 roku Festyn Rodzinny nie odbędzie się z przyczyn od nas niezależnych. Okazało się, że prace związane z usunięciem awarii kanalizacji mają znacznie większy zakres niż pierwotnie uważano i w związku z tym nie można korzystać z ogrodu przedszkolnego. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
Dyrektor oraz personel PP Nr 5
Powered by aSc EduPage